Mõttepärlid

Mõte armastusest

Armastus ei saa ühel päeval lihtsalt ootamatult otsa. Konfliktid, millega ei osata õigesti toime tulla, võivad ajapikku armastuse ja positiivsed tunded välja süüa. Ja mingi aja möödudes kaaluvad suhte negatiivsed aspektid positiivseid üles.

Üksikvanemast võib kergelt saada väga üksik inimene

Kunstnik Alice Neel’i õlimaal “Loneliness” ehk “Üksindus”.

Üksikvanema sissetulekud on tihti väikesed ning võimalikust palgast, toetustest (pea olematud) ja alimentidest jääb ka hoolsa eelarve planeerimise korral väga vähe vahendeid iseendale.

Selliselt jääb vähemaks kordi, kui minna sõpradega välja, neile külla või lõpuks üldse kuskile. Teiseks tundub, et ka sõbrad ei jõua enam nii sagedasti külla. Ja kuna väga tihti ei saa lubada endale ka riideid, mille järgi vajadus ja milles inimene end hästi tunneks või tema enda arust hea välja paistaks, siis jääb ka soov suhelda ja inimesi kohata väiksemaks. Või oled sa lihtsalt emotsionaalselt täiesti läbi. Ja sedasi see paisub. Lõpuks vähenevad suhtlusoskused ning kogu olukord muutub ühtlaselt halliks.

Kuna see ei juhtu üleöö, siis on sul aga võimalus tegutseda. Võib-olla, et sa pead lihtsalt sundima end takka ja minema esialgu välja kasvõi vastu tahtmist. Püüa seda teha näiteks iga paari nädala tagant. Proovi sotsialiseeruda nii palju, kui sa saad.

Ja korralda piknik või istumine pargis. Võta lapsed kaasa ja palu neilgi mõni sõber kutsuda. Äkki võtab sõber kaasa oma vanema ja ehk siis õnnestub organiseerida ka mõni kohvihommik või õhtusöök.

Kuigi see võib tunduda võõras või raske, siis kuskilt sa peaksid alustama. Väljas on värske õhk ning oma diivanil sa uusi sõpru ei kohta.

Pühenda aega iseendale

Leia usaldusväärne isik, kes hoiaks su last, ja mine näiteks tantsu- või joogatundi. Vahest võib sõbrantsiga kinno minna või mõnuleda hoopis spa-keskuses.

Jaga pärleid

Saadetud ideed lähevad modereerimisele. Jätame endale õiguse tekste mitte avaldada, kui need kahjustavad kedagi või tekitavad muid probleeme.

Saadetud mõtted

2012.11.15

Pühenda aega ise endale. Leia usaldusväärne isik, kes hoiaks su last, ja mine näiteks tantsu- või joogatundi. Vahest võib sõbrantsiga kinno minna või mõnuleda hoopis spa-keskuses.

2013.02.14

Sa ei ole üksi! Sinu kõrval on alati olnud nii õnnelikke kui õnnetuid inimesi. Lihtsalt headel aegadel pole sa neid märganud. Nüüd on õige hetk tuua oma maailmapilti muutus – siruta end välja oma kitsast kookonist!