Lähisuhted minu elus

Lähisuhted on alati natuke meie endi nägu. Me ei saa muuta maailma enda ümber, kuid meil on võimalik iseenda muutmise läbi viia muutus ka sellesse, mis toimub meie endi ümber, ehk muutumine algab MINUST. Me võime seda võtta ka kui iseenda paremaks tundmiseks ja endaga paremini läbi saamiseks. Et muutuda, selleks on vaja hakata ka mõningaid asju paremini mõistma ja nägema, asju, mis esialgu võivad tunduda silmale nähtamatud. Näiteks seda, missugune dünaamika toimub minu ja partneri vahel paarisuhtes, või minu ja minu lapse vahel, või ka minu ja minu vanemate vahel. Me tunneme kui meie vahel on lahvatanud tüli ja midagi on muutunud väga inetuks, kuid me ei pruugi näha seda osa meie suhetes mis on meid selleni viinud. Veel vähem oskame me näha seda miks me oleme teinud just neid valikuid mida oleme teinud, või jätnud tegemata neid valikuid mida tagantjärgi mõeldes, oleksime pidanud tegema, või vähemalt oleksime võinud teha. Ja mõnikord võib tunduda, et asjad nagu juhtuvad iseenesest, et me nagu libiseksime erinevatesse olukordadesse „asjad lihtsalt läksid nii, juhtusid“. Valimata jätmine on ka valik, kuid siis ei ole me ka oma tuleviku autorid. Tahame arutada siin koos Sinuga lähisuhete teemal, seda mis toimub romantilistes suhetes, aga ka oskustest mille abil saab üles ehitada rahuldust pakkuvaid lähisuhteid või kuidas tulla toime konfliktidega. Loodame, et leiad siit midagi olulist mida võtta kaasa enda tulevikku.

Arutleme

Saadetud tekstid lähevad modereerimisele. Jätame endale õiguse tekste mitte avaldada, kui need kahjustavad kedagi või tekitavad muid probleeme.

Saadetud mõtted

2012.11.15

Kõik lähisuhted baseeruvad usaldusel, mõistmisel ja ühistel tõekspidamistel, huvidel. Vale on mõelda, et vastandused tõmbuvad. Neid tõmbab uudishimu millegi muu vastu, mida neil endal pole. Kuid need suhted ei püsi kaua. Kui algne uudishimu saab rahuldadud, siis inimene kaotab huvi ja jääb truuks oma põhimõtetele. Need paindlikud inimesed, kes üritavad ennast muuta partneri kasuks, kaotavad tihtipeale oma “nägu” ja hakkavad elama partneri elu, unustades nii enda huvid, hobid, kui ka oma sõpru.