info@yksikvanem.com

Kampaania “Issi, kus sa oled?”

Üle-Eesti on sellest nädalast üleval plakatid küsimusega „Issi, kus sa oled?“. Tegemist on MTÜ Üksikvanema Heaks sooviga pöörata tähelepanu üksikvanemate temaatikale ning rõhutada, et lapsed ootavad ja vajavad mõlemat vanemat.

„Kampaania keskmes on isa, sest tulenevalt statisikast on Eestis palju enam isata kasvavaid lapsi kui emata. Samas on meie soov pöörata tähelepanu üksikvanema probleemile üldiselt. Oleme veendunud, et lapse edukaks arenguks on tal vaja turvatunnet ja head suhet mõlema vanemaga,“ ütles MTÜ Üksikvanema Heaks liige Küllike Lillestik.

MTÜ Üksikvanema Heaks on ellu kutsutud selleks, et ühendada Eesti üksikvanemaid ning luua eestkosteorganisatsioon, mis pakub üksikvanemaile tuge nii nõustamisteenuste näol kui ka suhtlus- ja infokeskkonnana internetis.

„Vastame aadressile info@yksikvanem.com saadetud juriidilistele või psühholoogilistele küsimustele. Psühholoog vastab kirjale 48 tunni jooksul, juriidilise küsimuse korral võib vastamine võtta aega kuni kolm tööpäeva,“ rääkis Lillestik. Nõustamine on tasuta ja seda toetab EV Sotsiaalministeerium.

9 kommentaari
 1. issi on koguaeg olemas aga ema keelab lapsel minuga kohtumise. mis edasi????

 2. Tere!
  Mina, kui üksikisa, kes on oma lapsed kasvatanud ilma laste ema abita, olen väga nördinud sellist loosungit nähes! Miks küll vaadatakse asjadele ainult vanu stereotüüpe järgides, et ainult mehed on need pahad? Miks jäävad tähelepanuta need emad, kes ei hooli oma lastest (ja isad kasvatavad nad üksinda)?!? Minu meelest on see väga solvav nendele isadele, kes oma vanemlikke kohustusi täidavad kahe vanema eest!

  • Olen selle postitusega täitsa nõus, kampaania mida levitatakse on väga ebaaus üksikisade suhtes, või isade kes ei saa ema süül oma lastega kohtuda.

 3. Jah ,minuarust võiks ka olla loosungit ,ka nende emade kohta ,kes oma lapsi hülgaavd,kuid siiski peab tõdema ,et enamus neist on siiski isad,kes oma lapsed hülgavad!

 4. “Kampaania keskmes on isa, sest tulenevalt statisikast on Eestis palju enam isata kasvavaid lapsi kui emata.”
  Kallid isad, kes tõesti hoolitsevad oma laste eest, ärge olge pahased selle loosungi pärast. Teid on tõesti vähe ja seega olete eriti hinnatud nende üksikemade seas, kelle arv kasvab meie ühiskonnas aina suuremaks. Ümberringi kuulen, et noored ilusad tüdrukud jäävad lastega üksi. Tekib selline tunne, et see on meie ajastu epideemia. Äkki see on tingitud kasvavast majanduskriisist? Mehed kardavad endale lisakohustusi juurde võtta, et mitte kaotada oma privaatsust, elukvaliteeti jne. Või äkki see on lihtne hirm elumuutuste ees?

 5. Ma olen nõus Priiduga. Tehke mõlemad kampaaniad “Issi, kus sa oled?” ja “Emme, kus sa oled?”.

 6. @Leena: On tõsi, et majandus kriis teeb pere algatuse raskeks ja riskantseks kuid tuleks ka vaadata trende noorte soolise valiku osas. Näiteks millised isiku omadused need noored ilusad tütarlapsed meestest otsivad? Või kuidas on poiste kasvatuses? Omast kogemusest võin öelda, et alati tööl oleva isa kõrvalt polnud mul lapsena ühtegi meessoost eeskuju, ei koolis ega väljaspool. Rohkem mehi põhiharidusse.

  Teine valu punkt paistab olevat seksuaalkasvatus, nii kodused kui hariduses. Keskendutakse ainult füüsilisele aktile mitte reaalsusele. Näiteks rõhutatakse meeste tähtsust raseduse ära hoidmisel, kuigi tal on kõige vähem valikuid selles osas(kondoom või vasektoomia).

  Seistes fakti ees, et kontroll rasestumise ülekaaluliselt naistel peaksid ka ühiskondlikud ootused vastutuse osas ajaga kaasas käima. Näiteks võiks uurida, kui paljud nendest üksikemades “kogemata” rasestusid. Paljudel juhtudel sünnivad need lapsed rahaliselt kindlustamata isadele, mis omakorda suurendab pingeid suhtes.

 7. Tere, kallid kampaania väljamõtlejad ja teostajad! Märkasin täna Teie kampaania plakateid ja olin äärmiselt nördinud. Lootsin, et kui lähenen postile teisest küljest, siis näen ka teistsugust küsimust, aga võta näpust! Olete poliitiliselt korrektselt kuvanud lapsi – küsijad on tüdruk ja poiss, samas olete täiel määral jätnud tähelepanuta need tublid ja tragid isad, kes on sunnitud kuulma küsimust: “Emme, kus sa oled?”. Sõltumata statistikast, et üksikvanemast emasid on rohkem, kui isasid, on MTÜ poolt, kes väidetavalt esindab kõiki üksikvanemaid, lausa häbematu oma kampaanias panna rõhku üksi last kasvatavatele emadele. Loodetavasti võtate ennast kokku ja vabandate avalikult kõigi üksikisade ees, kellel on sama raske, kui emadel (et mitte öelda, raskemgi)! Soovin edu ja jaksu kõigile üksikvanematele, hoolimata nende soost! Lugupidamisega, üksikvanemast ema.

 8. shovinistlik kampaania ! Naised ja mehed pidavat ju võrdsed olema…
  Kui aga issi lastega kodus ja emme tõmbab sõbrannadega mööda kõrtse ja baare siis see OK ??? Või leidis väljamaamehe kel suur pangaarve ja tõmbas välismaale jättes isa lastega maha ? Kui juba asja ajada siis ikka mõlemast vaatenurgast.

Leave a Reply