Üksikvanema Heaks MTÜ

MTÜ Üksikvanema Heaks on ellu kutsutud selleks, et ühendada Eesti üksikvanemaid ning luua eestkosteorganisatsioon, mis pakub üksikvanemaile eestkostet ja tuge nii nõustamisteenuste näol kui ka suhtlus- ja infokeskkonnana internetis.

Portaal www.yksikvanem.com käivitus 2009 aastal Kairi Oja ning Tõnis Veinbergi eestvedamisel. Kuna Kairi oli olemas varasem kogemus lapse üksinda kasvatamisel, mõistis ta väga selgelt üksikvanemate probleeme ja murekohti. Nähes võimalust rakendada õpitud psühholoogia eriala ühiskonnale vajalikus suunas, kutsus ta projektis osalema oma endise töökaaslase jurist Tõnis Veinbergi. Sest oli ju rohkelt pereportaale ja peredele suunatud tugiasutusi, aga üks haavatumaid ühiskonnagruppe nagu seda on üksinda last kasvatavad vanemad, oli täiesti tähelepanuta. Kairi ja Tõnis otsustasid seda muuta.

Nõnda käivitati organisatsioon MTÜ Üksikvanema Heaks, mis portaali tegevuse enda hoole alla võttis ning mille eesmärgiks oli pakkuda tugivõrgustikku, infomaterjali ning juriidilist ja psühholoogilist nõustamist.

2009 aastal unistas Oja, et tema vastselt loodud ühingust võiks kasvada välja midagi üle-eestilist ning et asjal oleks kaaluandev roll meie ühiskonna kvaliteedi parendamisel.

Alates 2011. aastast on MTÜ ühendanud jõud SA Väärtustades Eluga. SAVE üks peamisi tegevuse eesmärke on toetada perede vaimse tervise edendamist ja pereväärtusi üldisemalt Eesti ühiskonnas. Sihtasutuse suurprojektid on raseduskriisi nõustamine ning PREP (PREVENTION AND RELATIONSHIP ENHANCMENT PROGRAM) koolituste korraldamine. Kairi Oja ning Tõnis Veinberg on tänaseks aktiivsest tegevusest taandunud.

2012 aastal on MTÜ Üksikvanema Heaks meeskond ja koostööpartnerite võrgustik suurem, kui kunagi varem. Kui soovid meiega koostööd teha või meie missioonile kaasa aidata, siis võta julgelt ühendust.